BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét erősödhet az orosz-magyar kapcsolat

2004. május 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Öt év után újra erősödhetnek az orosz-magyar kereskedelmi kapcsolatok, ugyanis az Industria 2004 kiállításon megjelenő több mint 30 orosz vállalat nem csak kereskedni, hanem befektetni is szeretne az Európai Unióhoz való csatlakozás után számukra mind csábítóbbá váló magyar piacon. Orosz vállalatok legutóbb 1999-ben vettek részt magyar ipari kiállításon, azonban az elmúlt években a kereskedelem egyre élénkebbé vált a két ország között. Tavaly például 3,6 milliárd dollár értékben cseréltek gazdát orosz és magyar árucikkek - mondta Valerij Muszatov, az Orosz Föderáció magyarországi nagykövete. Adatai szerint az idei első negyedévben a Magyarország felé áramló orosz export 27 százalékos bővülést mutat, míg a magyar kivitel 37 százalékkal erősödött.
Eddig a becslések szerint mintegy 2000 orosz vállalkozás fektetett be nálunk, összesen körülbelül egymilliárd dollárt. Tekintve, hogy az orosz kormányzat támogatja a magyar gazdasági kapcsolatokat - nem csak morálisan, anyagilag is -, Muszatov szerint a jövőben a befektetések is kedvezően alakulhatnak. (További részletek az Industria mellékletünkben.)

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet