Az év első három hónapjában az EU 25 tagországa között a hatodik helyet foglalja el Magyarország az új MasterCard logóval ellátott kártyák tekintetében - derül ki a kártyacég összevetéséből. Magyarországon 80 ezer MasterCard és - csak elektronikus környezetben használható - MasterCard Electronic plasztikot bocsátottak ki, aminek következtében az e márka alá tartozó magyarországi kártyák száma meghaladta az egymilliót. A MasterCard kimutatásai szerint az 1,06 millió kártyával hazánk a 9. azon a listán, amely a MasterCard-kártyák elterjedését mutatja, mögöttünk állnak a régiós vetélytársak (Csehország, Lengyelország), de például olyan államok is, mint Ausztria, Írország, Dánia és Belgium.
A növekedésben darabszámot tekintve Lengyelországot is megelőzzük - ott összesen 70 ezerrel nőtt az MC-logóval ellátott plasztikok száma -, míg a cseheknél hazánkhoz hasonlóan 80 ezer új MasterCard-kártya készült, ám ezzel együtt az ott forgalomban lévő MC-plasztikok száma nem éri el a 900 ezret. A magyar sikert nagyban befolyásolja a MasterCard Electronic kártyák gyors elterjedése - a CIB Bevásárlókártyája és a Cetelem Aura-kártyái tartoznak például ebbe a brandbe. Nem véletlen, hogy a kártyacég épp Magyarországon mutatta be elsőként a szintén MasterCard Electronic kártyára „alkotott” áruhitelkártyáját.
Az összevetéshez tudni kell, hogy a kártyacég legelterjedtebb márkája a szintén csak elektronikus környezetben használható Cirrus/Maestro plasztik, amelyből csak Magyarországon 2,7 millió darab volt forgalomban a múlt év decemberében. A kártyacég kimutatásai szerint az év első hónapjában a magyar MasterCard/Maestro plasztiktulajdonosok 5,39 millió tranzakciót hajtottak végre, amelynek során 740 millió dollárnyi pénzáramlás történt. Ez 21,4 százalékos növekedést jelent a 2003-as év első három hónapjának forgalmához képest.
