A Nemzeti Fejlesztési Terv részeként jelentős tőke kerülhet az építőipari ágazatba, aminek nyertese lehet a hazai betonipar is - derült ki a Magyar Betonszövetség tegnapi szakmai konferenciáján. Baráth Etele, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal államtitkára előadásában elmondta: a fejlesztések 50 százaléka érintheti az építőipart. Jelentős uniós pályázati pénzek állnak rendelkezésre az építőipari szakképzés elősegítésére, a kis- és középvállalatok üzletfejlesztésére, illetve a betonipari kutatás fejlesztési programjainak finanszírozására. Szilvási András, a szervezet ügyvezetője szerint ha az államtitkár által felvázolt terv megvalósul, valóban nyertes lehet a magyar betonipar, amely jelenleg az építőipari fejlesztéseken kívül egy esetleges betonút-építési programtól vár fellendülést.
