BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A betonipar is nyerhet az NFT révén

2004. május 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Fejlesztési Terv részeként jelentős tőke kerülhet az építőipari ágazatba, aminek nyertese lehet a hazai betonipar is - derült ki a Magyar Betonszövetség tegnapi szakmai konferenciáján. Baráth Etele, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal államtitkára előadásában elmondta: a fejlesztések 50 százaléka érintheti az építőipart. Jelentős uniós pályázati pénzek állnak rendelkezésre az építőipari szakképzés elősegítésére, a kis- és középvállalatok üzletfejlesztésére, illetve a betonipari kutatás fejlesztési programjainak finanszírozására. Szilvási András, a szervezet ügyvezetője szerint ha az államtitkár által felvázolt terv megvalósul, valóban nyertes lehet a magyar betonipar, amely jelenleg az építőipari fejlesztéseken kívül egy esetleges betonút-építési programtól vár fellendülést.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet