BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét bírság az útépítőknek

2004. május 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újra útépítőket bírságolt meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), összejátszás miatt - írta a FigyelőNet. A vizsgálat már 16 céggel foglalkozik kartellgyanú miatt, többük után visszamenőleg is nyomoznak. A múlt héten napvilágra került, az M7-es autópálya Balatonszárszó és Ordacsehi közötti szakaszára kiírt 65,1 milliárdos beruházással kapcsolatos kartellügy után most újabb visszaélésre derített fényt a GVH. Ezúttal egy fővárosi közbeszerzési pályázattal kapcsolatban merült fel gyanú. A dél-budai metró előkészítő munkálataira kiírt 4 milliárdos tender kapcsán 2002 tavaszán az eredetileg egymástól függetlenül induló Strabag és Egút lépett egymással - a GVH szerint tisztességtelen piaci magatartásra utaló - kapcsolatba. Az M7-es ügyben is érintett vállalatok a vizsgálat szerint megosztották egymással árajánlataikat. A piaci verseny befolyásolása miatt a Strabag 137, az Egút pedig 56 millió forint bírságot kénytelen fizetni.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet