BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átszervez a Philips Magyarország

2004. május 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombathelyről Székesfehérvárra telepíti az LCD-monitorok gyártását a Philips Magyarország Kft. – jelentette be tegnap a társaság. Az áthelyezés várhatóan ez év júliusa és szeptembere között történik meg. A monitorok gyártása a Philips Székesfehérváron működő magyarországi termék-összeszerelő központjába kerül, amely elegendő kapacitást kínál a cég megrendeléseinek teljesítéséhez.
A lépés összhangban áll a Philips szórakoztatóelektronikai üzletágának megújítási programjával – derült ki a társaság közleményéből. Ennek célja a szervezet egyszerűsítése és a szervezeti költségek visszaszorítása, a cég nemzetközi versenyképességének erősítése. A döntéssel párhuzamban a szombathelyi üzem munkavállalói állományát 370 fővel csökkentik, azonban a Székesfehérváron alkalmazott dolgozói létszám az áthelyezés eredményeképpen növekszik.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet