Szombathelyről Székesfehérvárra telepíti az LCD-monitorok gyártását a Philips Magyarország Kft. – jelentette be tegnap a társaság. Az áthelyezés várhatóan ez év júliusa és szeptembere között történik meg. A monitorok gyártása a Philips Székesfehérváron működő magyarországi termék-összeszerelő központjába kerül, amely elegendő kapacitást kínál a cég megrendeléseinek teljesítéséhez.
A lépés összhangban áll a Philips szórakoztatóelektronikai üzletágának megújítási programjával – derült ki a társaság közleményéből. Ennek célja a szervezet egyszerűsítése és a szervezeti költségek visszaszorítása, a cég nemzetközi versenyképességének erősítése. A döntéssel párhuzamban a szombathelyi üzem munkavállalói állományát 370 fővel csökkentik, azonban a Székesfehérváron alkalmazott dolgozói létszám az áthelyezés eredményeképpen növekszik.
