BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Konzumbank-részvényesek május 18-áig igényelhetik az MKB-papírokat

2004. május 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután a szerdai MKB-közgyűlés után a Konzumbank csütörtöki közgyűlése is igent mondott a két társaság egyesülésére, felgyorsultak a folyamatok. A Konzumbank részvényesei számára a közgyűlés után megnyílt a lehetőség, hogy kinyilvánítsák azon akaratukat, mely szerint az egyesülő társaságban is tulajdonosok maradhatnak, úgy, hogy papírjaik után MKB-részvényeket igényelnek. A „bejelentkezésre a részvényeseknek 15 napjuk van; akinek ilyen irányú kérelme 2004. május 18. napjáig a társasághoz írásban nem érkezik meg, azt csatlakozni nem szándékozó részvényesnek kell tekinteni, aki papírjai után csak pénzbeli megváltásra tarthat igényt.
Az egyesülési folyamat következő állomása június elseje és másodika lesz, ekkor előbb az MKB, majd azt követően a Konzumbank tart rendkívüli közgyűlést, ahol a részvényesek igazgatósági tájékoztatót kapnak az egyesülésről, döntenek az egyesülési vagyonmérleg-tervezetek és vagyonleltár-tervezetek elfogadásáról, valamint az egyesülési szerződés tervezetének jóváhagyásáról.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet