Úgy tűnik, megoldódik a Kongsberg-ügy, ugyanis a Honvédelmi Minisztérium (HM) Beszerzési és Biztonsági Beruházási Hivatalának szakemberei norvégiai látogatásukkor ígéretet kaptak arra, hogy a hibás kézi rádiókat a Kongsberg decemberre kijavítja. A másik két, ugyancsak leszállított katonai rádiótípus átvételét sem tudta megkezdeni a tárca, miután hiányoztak a megfelelő okmányok. Ezek pótlása és az Országos Rejtjel Felügyelet által kiadott engedélyek után azonban már a honvédséghez kerülhetnek a várt készülékek. Wapplerné Balogh Ágnes, a HM jogi helyettes-államtitkára lapunknak kijelentette, hogy a tárcának az ügyből nem származott gazdasági hátránya. A HM akár a szerződésbe foglalt jogaival is élhet a Kongsberggel szemben, mivel a három megrendelt katonai rádiótípusból a kézi rádiókban használt szoftver hibás volt. A tárca akár kötbért is fizettethet a késedelmes teljesítés miatt, de a norvég hadiipari céggel kötött megállapodás lehetővé tenné, hogy a HM akár fel is mondja a szerződést. A tárcának azonban ez nem áll szándékában.
