Az eredménytartalék terhére számolja el a Postabank a 2003-as 5,506 milliárd forintos mérleg szerinti veszteségét – határozott a pénzintézet közgyűlése. A bank új tulajdonosa a veszteség kapcsán keletkezett helyzetben, a szolvenciaszabályok miatt 5,2 milliárd forint alárendelt kölcsöntőkét bocsátott a társaság rendelkezésére. Az Erstének a Postabank-közgyűlés után tartott részvényesi összejövetelén a társaság tulajdonosai úgy döntöttek, hogy a bank 1,4 milliárd forintos tavalyi mérleg szerinti nyereségét a napirenden lévő fúzió miatt az eredménytartalék javára számolják el. Az Erste és a Postabank az egyesülés után a bankvezetők tervei szerint idén 15, jövőre mintegy 14 százalékkal tudja növelni mérlegfőösszegét. Az összeolvadó bankok 2004-ben még bizonyosan nem lesznek nyereségesek, a 2006-os terv azonban már 16 százalék feletti tőkearányos nyereséget irányoz elő. A középtávú tervek szerint az Erste/Postabanknak a lakossági piacon 20-25 százalékos piaci részt kell elérnie mind a hitelek, mind a betétek terén, míg a mikrovállalkozások esetében 15-20 százalék a megcélzott piaci rész.
