BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb kóla, több gyümölcslé

2004. április 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly már több ásványvíz fogyott Magyarországon, mint kóla, ugyanakkor a szénsavas cukrozott üdítők összességében még mindig nagyobb piaci részesedéssel bírnak, mint a gyümölcslevek vagy az ásványvizek – derül ki a TGI Globális Fogyasztói Barométer üdítőital piaci elemzéséből. Az elemzésbe bevont 16 ország adataiból kiderül, hogy a cukrozott szénsavas üdítők folyamatosan háttérbe szorulnak az egészségesebbnek mondott ásványvizekkel, illetve gyümölcslevekkel szemben, de korábban olyan erős volt a piaci pozíciójuk, hogy a mostani gyengülés ellenére is az első helyen állnak. Csak Németország, Franciaország, Lengyelország és Szerbia lóg ki a sorból. Az előző háromban az ásványvizek, az utolsóban pedig a gyümölcslevek dominálnak. Magyarországon a három kategória közötti különbség a többi országhoz viszonyítva nagyon alacsony.
Magyarországon a lakosság 73 százaléka fogyaszt rendszeresen gyümölcsleveket, ezzel az öt kategóriára bontott piacon ez a termék vezető szerephez jutott. Az ásványvizek felküzdötték magukat a második helyre, ezeket ugyanis a lakosság 68 százaléka fogyasztja rendszeresen. Ezt rögtön a szénsavas üdítők követik, majd 63 százalékkal a kólák zárják a sort a felsőházban. Tavaly 12 százalékos piaci részt szakítottak ki az ízesített ásványvizek. Négyéves időintervallumban ezek mutatták a legdinamikusabb fejlődést, hiszen 1999-ben még csak hatszázalékos piaci részesedésük volt.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet