BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

K&H: túl az Equities-hatáson

2004. április 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első negyedéves üzleti folyamatok egyértelműen arra utalnak, hogy a Kereskedelmi és Hitelbank (K&H) már maga mögött hagyta az Equities-ügy kellemetlen hatásait – jelentette ki a tegnapi közgyűlést követően John Hollows. A pénzintézet első embere elsőként beszélt arról, hogy az elmúlt év harmadik és negyedik negyedévében az üzleti volumen fejlesztése a vártnál sokkal nagyobb nehézségek árán sikerült, ezért a pénzintézet mind a betétgyűjtés, mind a hitelkihelyezés terén előzetes tervei alatt teljesített.
Az üzleti fejlődés ugyanakkor lényegében a 2002-es költségszinten valósult meg, ezért a társaság kiugróan magas eredményt produkált volna, ha nem képzi meg az Equities veszteségére a 8,6 milliárd forint rendkívüli céltartalékot. Nemzetközi számviteli szabályok szerint a bankcsoport 9,733 milliárd forint nyereséget ért el ez – Bába Ágnes szenior ügyvezető igazgató szerint – a magyar számviteli elvek alapján 2,3 milliárd forintra olvad. A pénzintézet közgyűlése úgy határozott, hogy a bank a profit után az idén nem fizet osztalékot.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet