BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élénkülhet a kockázati tőkebefektetés

2004. április 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államokban élénkülnek a kockázati és magán-tőkebefektetések és Európában is megfigyelhető a fellendülés. Mindez már az idén érezteti hatását Magyarországon is – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Tzvetkov Julián, a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (MKME) elnöke. Az EU-csatlakozás, a piaci verseny felerősödése a vállalkozások nagyobb tőkeigényéhez vezethet. Jelenleg 4 milliárd euró áll a kelet-közép-európai régió rendelkezésére. Magyarországon 117 millió euró volt tavaly a befektetett kockázati tőke, ez alig maradt el a 127 milliós 2002-es adattól. Tzvetkov úgy véli, eljött az ideje annak, hogy kisebb befektetők is beszálljanak az alapokba, utóbbiak pedig kisebb tranzakciókban is részt vegyenek. Más szakértők szerint hamarosan megjelenhetnek az országban a nagy, 20 millió euró feletti invesztíciókat kereső, globális társaságok is.
Máig nincs egyetértés a Pénzügyminisztérium és a szakmai szervezetek között a kockázati és a magán-tőkebefektetésről szóló törvény és a kapcsolódó jogszabályok egyes pontjainak módosításáról – tette hozzá Tzvetkov. Nem állapodtak meg például arról, hogy államilag ellenőrzött legyen-e ez a tevékenység. A MKME szerint akkor lenne célszerű kikötni a PSZÁF fennhatóságát az alapok felett, amikor azok tulajdonosai között olyan szervezetek is vannak, amelyek egyébként is a PSZÁF felügyelete alatt működnek.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet