A tervek szerint ötmilliárd forintos modernizációs programot indít 2005-től beremendi gyárában a Duna-Dráva Cement (DDC) Kft. A jelenleg egymillió tonna cement előállítására képes baranyai üzem technológiájának korszerűsítésével a termelés 40 százalékos növelését kívánja elérni a társaság. Oberritter Miklós, a társaság elnök-vezérigazgatója elmondta: több terv is készült a beruházás megvalósításra és hamarosan az is eldől, hogy a meglévő gyártósorokat korszerűsítik-e vagy teljesen új „kemencevonalat” építenek. A német HeidelbergCement és a Schwenk Zement ötven-ötven százalékos tulajdonában lévő DDC két gyárat működtet Magyarországon, egyet Beremenden és egyet Vácon. Ez a két üzem összesen 2,2 millió tonna cementet állít elő évente.
