BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két- és fél milliárdért újult meg a HM üzemanyagraktára

2004. április 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Befejeződött a HM Hadtápanyag Ellátó Központ Központi Üzemanyag Raktárának (KÜZAR) felújítása Hetényegyházán. A honvédség számára kiemelten fontos – logisztikai és védelmi szempontból egyaránt jelentős – beruházás bruttó költsége 2,5 milliárd forintot tett ki. A kivitelezési munkákat – közbeszerzési eljárás nyerteseként – a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Rt. és az Oviber Kft. konzorciuma végezte. A modernizálás után a raktár megfelel a NATO műszaki, biztonságtechnikai, tűz- és környezetvédelmi előírásainak, valamint az EU környezetvédelmi előírásainak. A raktár tárolókapacitása nem változott, de eddig a tartályok tizede volt használható állapotban, míg a felújítás után ez száz százalékra nőtt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet