BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős tőkecsökkentés a Győri Keksznél

2004. április 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szokatlanul nagy törzstőkecsökkentést hajtott végre a Danone-csoporthoz tartozó Győri Keksz Kft. A cég a tízmilliárd forintos nagyságrendű árbevételéhez képest magas, 9,8 milliárd forintos törzstőkéjét szállította le 2,3 milliárdra. A 7,5 milliárdos csökkentésből 1,2 milliárdnyi veszteség rendezését szolgálja, míg a többit kivonták – derült ki a cégbírósági adatokból.
A tőkeleszállítás semmilyen hatással nincs a Győri Keksz Kft. működésére – válaszolták a társaság részéről lapunk kérdésére. Ez a pénzügyi módosítás kizárólag a források átrendezését jelenti, a magyarországi termelésbe fektetett összeg nem változik. A kft.-t – derül ki a cég válaszából – korábban felültőkésítették, az új tőkeösszeg jobban megfelel a vállalat méretének és üzletmenetének.
A győri cég a legfrissebb nyilvánosan hozzáférhető – 2002-es – eredménykimutatása szerint egy év alatt 2,3 milliárd forinttal faragta az egy évvel korábbi 3,1 milliárdra rúgó üzemi veszteségét. A mérleg szerinti eredményén pedig 50 millió forinttal javított, így a veszteség 2002-ban 688 millióra mérséklődött. Rövid lejáratú kötelezettségeit 250 millió forinttal csökkentette. Kérdés egyelőre, hogy milyenek voltak a 2003-as eredmények, amelyekhez minden bizonnyal szorosan kapcsolódott a tőkeszerkezet átalakítása.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet