Április 13-ától ismét működik a felszámolás alatt álló Hajdú-Bét Rt. kisvárdai gyára. Az üzemet a Baromfi-Coop-csoporthoz tartozó Master-M. Kft. (MM) vásárolta meg. Ugyancsak a cégcsoporthoz került a csődbe jutott cég hajdúnánási, kisvarsányi és sárospataki telephelye. Ezeket a továbbiakban is működtetik, tovább foglalkoztatva így a térség 300 mezőgazdasági termelőjét – hangzott el egy pénteki sajtótájékoztatón. A kisvárdai gyár üzemeltetéséhez összesen 145 milliós munkahelymegtartó támogatásban részesül az MM. A munkaerő-piaci alap 143 millió, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Munkaügyi Központ 1,8 millió forinttal járul hozzá a foglalkoztatáshoz. A minisztériumi támogatást a foglalkoztatottak bérezésére fordítja a társaság, míg az 1,8 millió forintot az uniós követelményekkel kapcsolatos továbbképzés finanszírozására szánja a megye. A kisvárdai volt Hajdú-Bét-gyár további 171 dolgozójának további foglalkoztatásáról a nyírgelsei Víziszárnyas Kft.-vel tárgyal a megyei munkaügyi központ.
