Nem fizet osztalékot tavalyi 1,086 milliárd forintos nyeresége után a KDB Bank (Magyarország) Rt. - döntött tegnap a pénzintézet közgyűlése. A tulajdonos Koreai Fejlesztési Bank emellett 20 millió dolláros tőkeemelésről is döntött, amely a Magyarországon maradt profittal egyetemben a magyar leányvállalat tőkeellátottságának és hitelkihelyezési kapacitásának növelése mellett arra szolgál, hogy megteremtődjenek az alapjai annak a tervnek, amely a KDB Bankkal mint a pénzintézet regionális központjával számol. Mint azt lapunk kérdésére a pénzintézetnél elmondták, az év végén, a jövő év elején sor kerülhet a KDB Bank lengyelországi és szlovákiai bankjának megnyitására, amelyeket a tervek szerint a budapesti régióközpontból felügyelnek majd.
A KDB további európai terjeszkedési terveit nagyban meghatározzák a dél-koreai cégek fejlesztései - Szlovákiában például a közelmúltban bejelentett Hyundai-beruházás miatt válik „sürgőssé” a leánybank-alapítás. Az év folyamán a budapesti fejlesztéseket a regionális szerepre történő felkészülésnek, illetve az organikus fejlődésnek rendelik alá. A pénzintézetnél folyamatban van egy új banki rendszer telepítése, amelynek révén az eddigieknél korszerűbb szolgáltatásokkal jelenhetnek meg a piacon.
