BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatot csökkent és akciózik az OTP Bank

2004. április 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ahogy az várható volt, a legnagyobb kereskedelmi bank eszköz-forrás bizottsága is úgy ítélte meg, hogy elérkezett az idő a lakossági betétkamatok csökkentésére. A többi bank számára továbbra is irányadónak számító OTP Bank Rt. a legtöbb betéti termékre május elsejétől 25 bázisponttal kisebb kamatot fizet, ennél jelentősebb, fél százalékpontos csökkentés csak a megtakarítási számlákon őrzött 100 ezer és 5 millió forint közötti betétösszegeket, a gépkocsi-nyereménykönyvek kamatait, valamint a 2, illetve 3 hónapra lekötött, 2,5 millió forintot meghaladó betétek kamatát érte. A pénzintézet ugyanakkor változatlanul hagyta a Takaréklevél-betét Plusz konstrukció 3 éven túli megtakarításra meghirdetett 7,6 százalékos kamatát és a tegnapi naptól akciós, 10,50 százalékpontos kamatot kínál május 31-éig a postahivatalokban nyitott Takaréklevél-betétekre. Az akció indoka a bank közlése szerint az, hogy növelni akarják a postahelyeken zajló pénzintézeti forgalmukat.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet