BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromszoros osztalékot fizet a Cetelem

2004. április 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyinál háromszor nagyobb osztalékot fizet idén francia tulajdonosának a Magyar Cetelem Bank Rt. - mondta el a hitelintézet tegnapi sajtótájékoztatóján Lendvai János elnök-vezérigazgató. A 2,64 milliárd forint nagyságú kivétből a tulajdonos 750 millió forintot májusban visszaad jegyzett-tőke-emeléssel, hogy a bank tartani tudja a kötelező tőkemegfelelést. A hitelintézet tegnap eddigi legmagasabb eredményéről adott számot: tavaly adózás után 3,24 milliárd forint profitot ért el, üzleti eredménye 3,91 milliárd forint volt. Így mindkét mutató több mint kétszeresen haladta meg a 2002-es eredményszámokat.
A tőkearányos (ROE) nyereség 42,8 százalék, míg az eszközarányos (ROA) 6 százalék lett. A bank év végi hitelállománya 48,4 milliárd forintra nőtt, az idén ezt 63 milliárdra tervezik. Tavaly 390 ezer új hitelt bocsátott ki a Magyar Cetelem, 41 milliárd forint értékben. Az idei tervben már 46,5 milliárdos hitelkihelyezés szerepel. Lendvai a minősített hitelek állományáról elmondta, hogy az még egyszer sem lépte át a tulajdonos által megkötött, hitelállományra vetített 4 százalékos határt. A jövő év közepére eltűnnek az eddigi Aura kártyák, helyüket a Master és Cirrus logós Cetelem-plasztikok veszik át. Több tízezer kártyát át is váltottak már.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet