Az áprilisi kifizetéskor 1,61 milliárd forintot utalt ki ügyfeleinek a Diákhitel Központ (DK). Miután a hitelfelvevők többsége egy összegben veszi fel a diákhitelt - márciusban 7,721 milliárd forintot utalt ki a DK -, így a mostani kifizetés meglehetősen alacsonynak tekinthető, annak ellenére, hogy 1213-an most először vettek fel kölcsönt. A DK ugyanakkor újabb 174 ügyfélnek postázott utolsó fizetési felszólítást, miután tartozásukat több mint 12 hónapja nem fizetik. Mint ismert, a hónap elején már az első 120 felmondólevél is megszületett, az érintettek közül a DK közlése szerint többen azóta rendezték teljes - kamatokkal növelt - tartozásukat. Azok adatait viszont, akik a hónap végéig nem tesznek eleget visszafizetési kötelezettségüknek, a DK megküldi az APEH-nak, hogy az a követelést adók módjára hajtsa be.
