BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kereskedelmi tanácsot hoz létre a GKM

2004. április 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kereskedelmi tanácsot állít fel a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM). A testület elnöke Csillag István miniszter lesz. A tanács célja az ágazatban felmerülő kérdések áttekintése. Kozák Tamás, a minisztérium kereskedelmi főosztályának vezetője szerint régóta hiányzott ez a szervezet, amely kapcsolatot teremt a piac szereplői és az ágazatot felügyelő tárca között. Kozák szerint a tanácsban elsősorban az érdekvédelmi szervezetek kapnak helyet, a testület első ülését áprilisban tartják. A hazai kiskereskedelem a magyar munkaerő 14 százalékát foglalkoztatja, amivel a második legnagyobb munkaadó szektor. Az ágazat 12-13 százalékban járul hozzá a GDP-hez, a kiskereskedelem szereplőinek több mint 90 százaléka kis- és középvállalkozás.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet