A március elején postázott 252 felszólító levél alig több mint felével ért el eredményt a Diákhitel Központ Rt. (DK). Százhúsz a DK kimutatásai szerint törlesztési szakaszba ért hitelfelvevő nem reagált az utolsó fizetési felszólításra, így az ő szerződésüket felmondta a társaság. A cég üzletszabályzata szerint az érintetteknek a felmondás kézhezvételétől számítva nyolc napjuk van arra, hogy a kamatokkal növelt teljes hitelösszeget befizessék a DK-nak. A továbbra sem fizetők adatait a társaság megküldi az APEH-nek, az adóhatóság pedig köztartozások módjára hajtja majd be a tartozást az elmaradásban lévőktől.
A most felmondott hitelszerződések mindegyikét 2003. január elseje előtt kötötték, így az elmaradóknak legalább attól nem kell tartaniuk, hogy ezen tartozásuk miatt elesnek bármilyen más banki hiteltől. Azok esetében ugyanis, akik először tavaly január után igényeltek diákhitelt, a DK jogot kapott arra is, hogy a szerződés felmondásával párhuzamosan az adós adatait - ha annak tartozása nagyobb, mint a mindenkori minimálbér összege - továbbítsa a Bankközi Adós- és Hitelinformációs Rendszer (BAR) nyilvántartásába. A most felmondott szerződéseknél az adós hitelfelvevő már több mint 12 hónapnyi tartozással bír, míg a már említett, tavaly január elseje utáni szerződéseknél már hat hónapos tartozás jogot ad a DK-nak a hitelszerződés felmondására.
A társasággal kapcsolatos hír az is, hogy a pénzintézeteknek szóló, március 23-án kiírt pályázatra jelentkező négy bank közül legjobb ajánlattevőjeként a Postabank kapott lehetőséget arra, hogy a DK számára hatmilliárd forint összegű újrafeltöltődő (revolving) jellegű készenléti hitelt biztosítson. A készenlétihitel-pályázatot a központ a rendszer finanszírozásának további biztosítása érdekében hirdette meg. A társaság fő finanszírozási forrása továbbra is a 69,5 milliárd forintos DK 2006/01 számú kötvényprogram, amelynek ötödik részletének aukciója kedden lesz. Az aukción felkínált mennyiség ötmilliárd forint.
