BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén nyereséges lehet az Erste-Postabank

2004. március 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Története során először emelkedett 20 százalék fölé az Erste Bank Hungary konszolidált tőkearányos nyeresége – jelentette be Kisbenedek Péter, az Erste-Postabank vezérigazgatója a két pénzintézet nemzetközi számviteli (IAS) elvek alapján készült éves beszámolójának ismertetésekor. Az IAS szerinti 3,8 milliárd forintos Erste adózott eredmény több mint kétszerese a magyar számvitel alapján számított 1,4 milliárdnak, amit a vezérigazgató a derivatívák elszámolásának és a befektetések értékelésének különbözőségével magyarázott.
A Postabank Rt. számára is kedvező változást hozott az IAS szerinti elszámolás: a bankcsoport a korábban jelzett 5,498 milliárd forintos veszteség helyett a nemzetközi beszámolóban már csak 5,2 milliárdos veszteséggel áll, ám ebből 4,8 milliárd forintot az Erstével történő egyesülés költségeire elkülönített céltartaléknak köszönhet a társaság. Kisbenedek Péter szerint a fúzió során további céltartalékolásra lehet szükség a Postabank vállalati hitelállományának napokban zajló átvizsgálása során, ám a vezérigazgató reményét fejezte ki, hogy ennek ellenére 2004-ben legalább az IAS szerinti összevont eredmény pozitív lesz.
Az IAS-számok szerint 2003 végén 2 milliárd forint híján 1000 milliárdos mérlegfőösszeggel rendelkező két pénzintézet egyesülési folyamata március 30-án, az egyesülésről döntő rendkívüli közgyűlésekkel kezdődik. A fúzió jogi lezárását Kisbenedek Péter szeptemberre várja.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet