A Malév földi kiszolgáló személyzetének hétfői, kétórás sztrájkja alatt érkezett 7 gép mindegyike időben landolt, míg a 14 induló járatból öt 15-20 perces késéssel startolt - tájékoztatta lapunkat Krebsz Adrien, a Malév szóvivője. A sztrájkot szervező Légiközlekedési Dolgozók Független Szakszervezete ugyanakkor úgy tudja, hogy 12 gép indult késve. A légitársaság információi szerint a munkabeszüntetésben 146-an, az LDSZ szerint 208-an vettek részt. A jegykezelők, az üzemanyag-tankolók és a csomagkezelők nagy része felfüggesztette a munkát. A sztrájkot eredményesnek nevezte Csorba Attila, a szakszervezet vezetője. Sándor László, a Malév elnök-vezérigazgatója ugyanakkor közölte, hogy a társaság csak a hat érintett szakszervezettel együtt tárgyalhat a bérkövetelésekről. Az LDSZ kiszámíthatóbb munkarendet, kevesebb túlórát, megfelelő pihenőhelyeket és a korábban jelzett bérfelzárkóztatást követeli - írta az [origo] hírportál. A sztrájk meghirdetésének előzménye volt, hogy a Malév vezetősége nem vett részt a munkakörülményekkel kapcsolatos érdekegyeztető eljárás több fordulójában.
