A Kométa kaposvári, belföldre termelő üzemének működési engedélyét 19-én vonta vissza a Somogy Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Állomás. A visszavonás az államigazgatási eljárás szabályaira való tekintettel még nem jogerős, így a végleges határozatig még működhet az üzem - áll a Kométa 99 Kft. hétfői közleményében. A kaposvári üzem a belföldön értékesített áru harmadát állítja elő, a fennmaradó rész az exportüzemből származik. A belföldi üzem élelmiszer-biztonságát lépcsőzetes fejlesztéssel oldaná meg a Kométa, a fejlesztési terv módosítása iránti kérelmet március 12-én nyújtotta be a cég. A működési engedély visszavonása azt követően történt meg, hogy a Kométa nem tett eleget azon kötelezettségének, miszerint március 15-éig be kellett volna zárnia az üzemet és a gyártósort áttelepíteni az exportüzembe. Az exportüzem kiviteli engedélyének visszaadása csak egy újabb vizsgálat után lehetséges. Az erre vonatkozó kérelmet hétfőn nyújtotta be a társaság.
