A Diákhitel Központ (DK) legutóbb összesen 252 olyan hitelfelvevőnek küldött utolsó fizetési felszólítást, akik kimutatásaik szerint már több mint 12 hónapos hátralékban vannak. Mint azt Őri András kommunikációs igazgató lapunknak elmondta, az érintettek száma napról napra változik, sokan – ahelyett hogy a szerződés szerint időben bejelentették volna - csak a DK utolsó fizetési felszólítására reagálva jelzik a központnak, hogy azért nem fizetnek, mert nincsenek törlesztési szakaszban (például tovább folytatják tanulmányaikat). Az említett elmaradásban lévők mindegyike 2002 december 31-e előtt igényelte a diákhitelt. Ez az időpont azért fontos, mert a 2003. január elseje utáni igénylőknek már hathavi tartozás után mondhatja fel a szerződését a DK, s adataikat – ha tartozásuk összege meghaladja a minimálbért – továbbíthatja a bankközi adósnyilvántartó rendszerbe is. Az adósoktól a tartozást egyébként a DK jelzésére az APEH adók módjára szedi be.
