BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Diákhitel: 7,7 milliárdos utalás

2004. március 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ünnep miatt már pénteken megérkezett a tavaszi szemeszter első diákhitel-utalása az érintettekhez: a Diákhitel Központ közlése szerint rekordösszeget, 7,721 milliárd forintot utaltak ki a regisztrált hallgatóknak. Az egyetemek, főiskolák hallgatói közül 1452-en most kaptak először diákhitelt, a rendszerbe bevontak száma így 157 752 főre emelkedett. A tanulmányi félév első utalásakor a hallgatók közel fele kérte a teljes tanulmányi időre eső hitel egy összegben történő kiutalását, míg a többiek az első két tanulmányi hónapra, februárra és márciusra járó pénzüket kapták meg.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet