Az ünnep miatt már pénteken megérkezett a tavaszi szemeszter első diákhitel-utalása az érintettekhez: a Diákhitel Központ közlése szerint rekordösszeget, 7,721 milliárd forintot utaltak ki a regisztrált hallgatóknak. Az egyetemek, főiskolák hallgatói közül 1452-en most kaptak először diákhitelt, a rendszerbe bevontak száma így 157 752 főre emelkedett. A tanulmányi félév első utalásakor a hallgatók közel fele kérte a teljes tanulmányi időre eső hitel egy összegben történő kiutalását, míg a többiek az első két tanulmányi hónapra, februárra és márciusra járó pénzüket kapták meg.
