BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenő osztalék a Raiffeisennél

2004. március 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2002. évi 6,276 milliárd forint után a tavalyi – a bázisévnél 27,7 százalékkal nagyobb – 11,176 milliárd forintos profitból 3,603 milliárd forintot fizet ki osztalékként a Raiffeisen Bank a tulajdonosainak. Mindez azt jelenti, hogy míg 2002-ben az osztrák tulajdonban levő pénzintézet a nyereségének 71,7 százalékát fizette ki részvényeseinek, addig a tavalyi eredménynek csak 32,2 százaléka vándorol a tulajdonosokhoz. A pénzintézet 1990 és 2003 között összesen 21 milliárd forintot fizetett ki osztalékként.
A bank nemzetközi és hazai számviteli elvek alapján készített jelentésében közel 2 milliárdos eltérés található: a magyar elszámolásnál kedvezőbb, 13,115 milliárdos IFRS szerinti adózott eredményt az értékpapírok és a devizaswapok eltérő értékelése okozza.
A március 10-i közgyűlés döntött a bank alaptőkéjének 2,097 milliárd forinttal, 29,002 milliárd forintra történő növeléséről, aminek okát a 839 ezer átváltoztatható kötvény esetében érkezett átváltoztatási kérelem tette szükségessé. Az 1999-ben indított kötvényprogramban immár csak 308 ezer részvény vár arra, hogy tulajdonosának kérésére részvénnyé alakítsák – a kötvények lejárata egyébként 2005. március 8.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet