BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartjuk a lépést a csehekkel

2004. március 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt évben a 2002. évinél 31 százalékkal több, összesen 980 ezer MasterCard típusú bankkártyát bocsátottak ki hazánkban a pénzintézetek, amivel Magyarország Európa 9. legjelentősebb MC-kártyakibocsátója lett, megelőzve az összes csatlakozó országot, de még Ausztriát, Belgiumot és Írországot is. A tavaly kibocsátott új kártyákkal összesen 3,62 millió MasterCard-plasztik forog hazánkban, amelynek közel 73 százaléka, 2,64 millió csak elektronikus környezetben használható Maestro-kártya.
A tranzakciók számát tekintve az elmúlt év utolsó három hónapjában a magyar MasterCard-tulajdonosok 5,68 millió ügylet során 830 millió dollárnyi forgalmat generáltak. Ezzel hazánk a kelet-közép-európai országok között az első helyen végzett. Az utolsó negyedéves jó eredmény nagyon kellett ahhoz, hogy a kártyacég éves összevetésében a 20,66 millió darab tranzakcióban mozgó 2,82 milliárd dollárnyi forgalomban Magyarország tartsa a lépést Csehországgal. A cseheknél az elmúlt évben 2,83 milliárd dollárnyi forgalmat bonyolítottak MC-kártyákkal - ezzel övék az európai forgalmi listán a 8., miénk pedig a 9. hely. Ha viszont az egy tranzakcióra jutó költést nézzük, az a cseheknél lényegesen kisebb, mint nálunk, tekintve, hogy a fenti forgalmat ők a magyarországinál 50 százalékkal több, összesen 30,07 millió POS-vásárlás, illetve ATM-készpénzfelvétel során érték el.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet