Jelentősen, mintegy 18 százalékkal, 15,5 milliárd forintra tervezi növelni adózás utáni eredményét idén a Raiffeisen Bank Rt., miközben valamivel kevesebb mint 2 milliárd forintos költséggel 20 új bankfiók megnyitására készül - mondta a hitelintézet tegnapi sajtótájékoztatóján Felcsuti Péter vezérigazgató. Ez a 20 fiók annak a hároméves, 70 fiók építését megcélzó programnak az első része, amelyre a társaság a tervek szerint mintegy 7,7 milliárd forintot fordít, s ezzel 120 fölé emeli a hálózati egységek számát. A hitelintézet tovább erősíti a lakossági terület felé nyitás stratégiáját, s meghatározó kereskedelmi bankká kíván válni.
A bank idén 20 százalékkal reméli növelni a hitelállományát, 23 százalékkal az ügyfélbetétek összegét és 21 százalékkal a mérlegfőösszeget, ami az 1000 milliárd forint átlépését jelenti.
A bank nemzetközi számviteli szabályok szerinti (IFRS) mérlegét ismertetve Felcsuti kiemelte, hogy a tavalyi eredményben jelentős szerepe volt az FX-üzletágnak, azaz a devizakereskedelemnek, kihasználva a forint volatilitását, hiszen több mint megduplázódott - 5,5 milliárd forintra emelkedett - e terület eredménye.
A banki költségek gyarapodása tavaly elmaradt a bevételnövekedéstől, a Nemzetközi Bankárképző kimutatása szerint a Raiffeisen költséghatékonyságban a harmadik legjobb magyar bank. A különösen jó év ezúttal nemcsak eszközoldalon jelentett kiemelkedő, 52 százalékos bővülést, hanem ezúttal a forrásoldal - az ügyfélbetétek 68 százalékos növekedése - húzta a bankot.
A bank osztalékpolitikájáról a vezérigazgató elmondta, hogy a mérlegbe beállítottak valamennyi kifizetést, de annak szellemében kap pénzt a tulajdonos, hogy a fizetőképességi mutató nem csökkenhet a PSZÁF-fel korábban megállapodott 9 százalék alá, annak mértékét 9-10 százalék között tartják.
