A vasárnapi ónos eső következményeit meglehetősen hamar érzékelték hazánk legnagyobb autóbiztosítójánál, az Allianz-Hungáriánál. A károsultak többsége nem ütközés, összecsúszás kapcsán kereste meg a céget, mint a károkozó autós kötelező felelősségbiztosítóját, hanem mint saját káros cascós ügyfél jelentkezett be. A társaság közlése szerint a fő károkok a jeges-ónos útról történő lecsúszás, árokba borulás, fának sodródás, illetve a lerakódott jég súlyától letörő és a kocsikra zuhanó faágak kártétele volt. Az Allianznál ugyanakkor arra számítanak, hogy az elkövetkező napokban megszaporodik majd a személyi sérüléses kárbejelentések száma: ezek csúszását az okozza, hogy a károsultak általában az orvosi beavatkozások után kerítenek sor a kárigény-bejelentésre. Az első tapasztalatok és a korábbi évek adatai alapján az Allianznál úgy vélik, hogy a vasárnapi ónos eső miatti kárkifizetések mintegy 20-25 százalékkal haladják meg az egy átlagos téli napon kifizetett összeget.
