BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedével több kárt hozott az ónos eső

2004. február 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vasárnapi ónos eső következményeit meglehetősen hamar érzékelték hazánk legnagyobb autóbiztosítójánál, az Allianz-Hungáriánál. A károsultak többsége nem ütközés, összecsúszás kapcsán kereste meg a céget, mint a károkozó autós kötelező felelősségbiztosítóját, hanem mint saját káros cascós ügyfél jelentkezett be. A társaság közlése szerint a fő károkok a jeges-ónos útról történő lecsúszás, árokba borulás, fának sodródás, illetve a lerakódott jég súlyától letörő és a kocsikra zuhanó faágak kártétele volt. Az Allianznál ugyanakkor arra számítanak, hogy az elkövetkező napokban megszaporodik majd a személyi sérüléses kárbejelentések száma: ezek csúszását az okozza, hogy a károsultak általában az orvosi beavatkozások után kerítenek sor a kárigény-bejelentésre. Az első tapasztalatok és a korábbi évek adatai alapján az Allianznál úgy vélik, hogy a vasárnapi ónos eső miatti kárkifizetések mintegy 20-25 százalékkal haladják meg az egy átlagos téli napon kifizetett összeget.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet