BUX 138942.08 -0,26 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ÁÉB profitja a harmadik legnagyobb a bankszektorban

2004. február 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hazai bankok közül a harmadik legnagyobb adózás előtti eredményről számolt be tavalyi évéről szóló gyorsjelentésében az Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) Rt. Ezt csak az MKB 15,6 milliárdos nem konszolidált és az örök első OTP Bank száma múlja fölül. Az eredmény javát adó kamatbevételek és a kamatkiadások közötti eddig is tág különbséget tovább növelte a bevét tavalyi növekedése és kamatkiadás csökkenése. Az ÁÉB 15,2 milliárd forintos adózás előtti eredménye 16 százalékkal nagyobb mint 2002-ben. (A magyar számviteli szabályok szerint készített, konszolidált számok szerint ennél félmilliárddal jobb lett az eredmény.) Igaz, a banki profit növekedési üteme valamivel alacsonyabb, mint amit a legtöbb közepes és nagyobb bank felmutatott tavaly.
A hitelintézet még nem auditált gyorsjelentése szerint a mérlegfőösszeg banki szinten egy százalékkal csökkent, míg ugyanez konszolidált adatok szerint stagnált. A bank bevételi struktúráját a kamatok túlsúlya határozta meg 2003-ban is, a jutalék- és díjbevétel ennek változatlanul csak a 8 százalékát tette ki. Az igazgatási költségek a bevételeket valamivel maghaladó arányban, 13 százalékkal nőttek (dinamikájában jelentősen emelkedett az értékpapírokból származó bevétel), a konszolidált mutató esetében ellenben közel azonos növekedés figyelhető meg a bevételi és a költségoldalon. A hitelállomány és a mérlegen kívüli kötelezettségvállalás mintegy 30 százalékkal növekedett.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet