A vártnál kedvezőbb évet zárnak a postabiztosítók: a Magyar Posta Biztosító Rt. 267 és a Magyar Posta Életbiztosító Rt. 607 millió forint vesztesége egyaránt elmarad a várttól, ráadásul a működésüket tavaly februárban megkezdő társaságok bizonyos területeken messze túlteljesítették az előzetes elvárásokat.
Mint Iris Klunk, a társaságok első számú vezetője elmondta: az egyszeri díjas életbiztosításokból származó 4,3 milliárd forint díjbevétel már az első működési évükben 10 százalékos részesedést jelent, amivel a harmadikok lettek ezen a részpiacon. A vagyonbiztosítónál az előzetes 30 ezres tervet 100 százalékkal meghaladó 60 ezer új kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási szerződés volt meglepő. Ez utóbbi állomány ugyanakkor tovább bővül: az év első másfél hónapjában további 15 ezer új „kötelezőt” kötöttek náluk.
Iris Klunk szerint a fentiek fényében újra kell gondolniuk idei növekedési tervüket. Egy biztos: a kötelező gépjárműfelelősség biztosításokon kívül a társaságoknak 20-30 százalékos bővülést mindenképp realizálniuk kell. A szakember úgy véli, idén a tavalyihoz hasonló mértékű lesz a biztosítók vesztesége, ám a megoszlás egy kicsit kiegyenlítettebb lesz, mint tavaly. A 2003-as veszteségek rendezése érdekében a tulajdonosok tőkét juttattak a társaságokhoz. A vezetőség továbbra is 2007-ben várja az első nyereséges évet. Az idén az életbiztosító nyugdíjbiztosítás piacra dobásával szélesíti kínálatát, míg a vagyonbiztosító termékkínálata cascóval és az épületbiztosításokhoz kapcsolódó ingóságokbiztosítással bővül.
