A Magyar Rádió Rt. (MR) tegnap felmondta a Magyar Távirati Irodával kötött szolgáltatási szerződést. Az MR arra hivatkozva tette ezt, hogy a távirati iroda árai már évek óta elszakadtak a valóságtól, és több olyan szolgáltatásért számláz, amit a rádió nem vesz igénybe - hivatkozik a rádió közleményére a HVG Online. A helyzetről az MR több alkalommal tájékoztatta a távirati irodát. Az Állami Számvevőszék jelentésében az szerepel, hogy az MTI szolgáltatásainak csupán 10 százalékát veszi igénybe az MR Rt. A rádió szerint az MTI visszaélt monopolhelyzetével, ami súlyosan veszélyezteti az állampolgárok tájékozódási jogát. A rádió ezért felkéri az Országgyűlést - az MTI tulajdonosát -, hogy kezdeményezzen vizsgálatot a távirati irodánál. Az MTI egyelőre nem kapott hivatalos értesítést a szerződés felmondásáról a rádiótól - áll a távirati iroda közleményében.
