BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Raiffeisené a Rózsakert

2004. február 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Raiffeisen Ingatlan Alap január 30-án 4,5 milliárd forintért megvásárolta a Rózsakert Bevásárlóközpontot a Whitehawk Enterprises Ltd. érdekeltségébe tartozó Rózsakert Bevásárlóközpont Kft.-től. A főváros II. kerületében, a Rózsadombon lévő központtal kapcsolatban az új tulajdonos két számjegyű hozamelvárást fogalmazott meg - nyilatkozta a NAPI Gazdaságnak Csoma András, a Raiffeisen Befektetési Alapkezelő Rt. vezérigazgató-helyettese. Elmondása szerint új szerzeményük már a jelenlegi forgalomarányos bérleti díjak mellett is hasznot hoz, ám igazi profitot attól remél a Raiffeisen, hogy uniós csatlakozásunk után még tovább nő majd a vásárlóerő a főváros ezen kiemelkedően nagy jövedelemaránnyal rendelkező körzetében. A Raiffeisen Ingatlan Alap másik nagy bevásárlóközpontja, a Szinva Park hasonlóan kiváló növekedési potenciállal kecsegtet.
A Rózsakert sokban eltér a többi fővárosi bevásárlóközponttól: a környéken lakók sokszor napi szükségleteik beszerzését végzik a viszonylag kis alapterületű központban, ahol különlegesség a számos egészségügyi szolgáltató jelenléte is. Csoma András szerint az újonnan vásárolt központ - a Szinva Parkhoz hasonlóan - túl van a nyitás utáni hullámvölgyön, újra érkeznek a bérlők, emelkednek a bérleti díjak. A Rózsakert üzemeltetését - rövid átállási idő után - a Raiffeisen Üzemeltető Kft. végzi majd. A szakember szerint a tranzakció után a Raiffeisen Ingatlan Alap átlagos ingatlanhányada a decemberi 57 százalékról 80 százalék fölé ugrik, amivel már elégedettek az alap kezelői, ám 2-3 héten belül még két további ingatlanvásárlást terveznek.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet