BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos profit takarékszövetkezeteknél

2004. január 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kiemekedő évet zártak 2003-ban is az integrált takarékszövetkezetek - nyilatkozta a NAPI Gazdaságnak Szőke András, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) elnök-ügyvezetője. A 167 tagszövetkezetnek az elmúlt év során sikerült megdupláznia a 2002-es hitelállományát, a kihelyezések összege meghaladta a 350 milliárd forintot. Eközben 18 százalékkal növekedett a szövetkezeti betétállomány is, és megközelítette a 700 milliárd forintot. A szövetkezetek összesített mérlegfőösszege szintén 18 százalékkal nőtt és elérte a 770 milliárd forintot. A takarékszövetkezetek adózás előtti eredménye Szőke András tájékoztatása szerint a 2002-es 8,6 milliárd forint után 10 milliárd forint fölé emelkedett 2003-ban.
Az integráció továbbra is a kistérségek legfőbb pénzügyi szolgáltatója kíván lenni, ennek érdekében keresik azokat a lehetőségeket, amelyek felgyorsítják az ehhez szükséges fejlesztéseket. Az OTSZ ennek jegyében kötött tegnap együttműködési megállapodást a Regionális Fejlesztési Holding Rt.-vel (RFH). A megállapodás révén az integrált takarékszövetkezetek beruházási-fejlesztési pénzekre pályázhatnak szolgáltatási színvonaluk emeléséért. Az OTSZ egy szolgáltatási minimumot határozott meg, ennek fontos eleme, hogy minden takarékszövetkezetnél bankkártya-automatát kell elhelyezni. A fejlesztési pénzeket a tagszövetkezetek alárendelt kölcsöntőkeként kapják meg az RFH finanszírozó cégétől. Az 5 milliárdos keretösszegből az elmaradott kistérségek szövetkezetei 20 százalékkal nagyobb támogatást igényelhetnek. Szőke András tájékoztatása szerint a forrás nemcsak beruházásokra, de például az uniós pályázati tanácsadói rendszer erőforrásainak biztosítására is felhasználható.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet