BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödével csökkent a felügyeleti bírságok összege

2004. január 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább javult a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) hatáskörébe tartozó intézmények működése. Erre utal, hogy a felügyeletnek - az elmúlt évre vonatkozó előzetes adatai szerint - „csak” 137,5 millió forint értékben kellet bírságokat kiszabnia a szabálysértőkre. Ez 22,2 százalékkal kisebb összeg, mint amennyit 2002-ben fizettek be a PSZÁF pénztárába a megdorgált intézmények. Az összevont felügyelet 2001-ben volt a legszigorúbb - akkor közel 250 millió forint bírságot kellett megfizetniük a szabályok ellen vétőknek.
A 2003-as összesítés szerint ugyanakkor az összkép javulása csak a pénzpiaci bírságok terén tapasztalható több mint 50 százalékos visszaesésnek köszönhető: míg 2002-ben ezen szféra cégeire 88,3 millió forint bírságot szabtak ki, addig tavaly csak 41,9 millió származott ebből a szektorból. A bírságösszeg közel negyedét egyébként a K&H Equitiesre kiszabott maximum 10 millió forint adja. A bankok és a biztosítók nagyjából 5 százalékkal többet fizettek be, mint tavaly. 2002-höz képest a legnagyobb növekedést a pénztári szektor tagjaira kirótt pénzek mutatják: a 3,57 milliós tavalyi összeg 80 százalékkal magasabb, mint egy évvel ezelőtt.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet