Fizetésképtelenné vált a baromfi-feldolgozással foglalkozó osztrák hátterű, közvetve azonban a brit Virgin-szigeteken bejegyzett off-shore vállalkozás által tulajdonolt jászberényi Hungarian Food Company Rt. A 20 millió forintos alaptőkéjű társaság közepesnek számított a baromfi-feldolgozásban. A csődhelyzet 100-150 dolgozót érint közvetlenül, amennyiben a termelés leállta után a gyártósorokat leszerelnék. A hírek szerint a baromfi-feldolgozóból utcára kerülő dolgozók miatt nem fog megugrani a városi munkanélküliség, ugyanis a szintén jászberényi Electrolux Lehel Kft. 164 munkavállaló kiajánlását kérte a munkaügyi hivataloktól. Ugyanakkor információink szerint a baromfi-feldolgozó alkalmazottai megfelelő képesítés híján aligha lesznek képesek elhelyezkedni a háztartásigép-gyártó üzemben.
A jászberényi gyár vélhető megszűnése nem az utolsó bezárás lesz Jász-Nagykun-Szolnokban: főként a baromfiágazat rossz helyzete miatt az utóbbi időben három feldolgozó szüntette meg a tevékenységét. Megpróbáltuk utolérni Josef Bergmüllert, a Hungarian Food vezérigazgatóját ám lapzártánkig nem válaszolt a megkeresésre. Úgy tudjuk, a cégnél egyelőre tanácstalanok a vezetők, de arról beszélnek, hogy heteken belül sikerülhet újra talpra állnia a társaságnak, ám ennek részleteiről nem adtak tájékoztatást. A termelés egyelőre szünetel.
