BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejlesztett a Linamar(KIMARADT!!!)

2004. január 29. csütörtök, 15:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kanadai hátterű Linamar Hungary Autóipari és Gépgyártó Rt. másfél milliárd forintos költségű beruházást avatott tegnap Békéscsabán. Ivanics János vezérigazgató elmondta: az új üzem a cég négymilliárd forintos fejlesztésének első fázisa. A hétezer négyzetméteres üzemcsarnok és a kiszolgáló létesítmények megépítése 595 millió forintba, a berendezések 950 millió forintba kerültek. A békéscsabai üzemben nagynyomású dízeladagoló rendszerek alkatrészeit munkálják meg. A fejlesztéssel várhatóan kétszáz fővel növekszik a dolgozók száma. Ivanics János szólt arról is, hogy a Linamar Hungary tavaly 25 százalékkal, 20 milliárd forintra növelte árbevételét.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet