BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult a Postabank-dematerializáció

2004. január 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Postabank Rt. tavaly áprilisban elhatározott részvénydematerializációjának lezárultáig közel 40 ezer részvényt nem nyújtottak be tulajdonosaik átalakításra. Az 5 forintos névértékű osztalékelsőbbségi részvények közül 9884 maradt a ládafiákban, ez a még nem az Erste Bank tulajdonában lévő papírok 19,55 százalékát teszi ki. Az ugyancsak 5 forintos névértékű törzsrészvények közül 29 967 darabot nem alakítottak át, ami a még befektetői kézben lévő papírok 2,35 százaléka. A fenti részvények tulajdonosainak részvényesi jogai megszűntek, papírjaikért cserébe csak azt az összeget kaphatják meg, amelyet a bank a helyükre kibocsátott dematerializált részvények értékesítéséért kap. Ugyanakkor ebből a költségből még levonásra kerül a pénzintézet költsége. A fizikai voltukban megmaradt Postabank-részvények tulajdonosai így legfeljebb az Erste Bank által ajánlott 25,3067 forintban reménykedhetnek - esetükben ugyanis nincs mód arra, hogy a többi kisrészvényessel párhuzamosan a bíróság előtt próbálják vitatni az állam Postabankkal kapcsolatos korábbi döntéseit.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet