A Postabank Rt. tavaly áprilisban elhatározott részvénydematerializációjának lezárultáig közel 40 ezer részvényt nem nyújtottak be tulajdonosaik átalakításra. Az 5 forintos névértékű osztalékelsőbbségi részvények közül 9884 maradt a ládafiákban, ez a még nem az Erste Bank tulajdonában lévő papírok 19,55 százalékát teszi ki. Az ugyancsak 5 forintos névértékű törzsrészvények közül 29 967 darabot nem alakítottak át, ami a még befektetői kézben lévő papírok 2,35 százaléka. A fenti részvények tulajdonosainak részvényesi jogai megszűntek, papírjaikért cserébe csak azt az összeget kaphatják meg, amelyet a bank a helyükre kibocsátott dematerializált részvények értékesítéséért kap. Ugyanakkor ebből a költségből még levonásra kerül a pénzintézet költsége. A fizikai voltukban megmaradt Postabank-részvények tulajdonosai így legfeljebb az Erste Bank által ajánlott 25,3067 forintban reménykedhetnek - esetükben ugyanis nincs mód arra, hogy a többi kisrészvényessel párhuzamosan a bíróság előtt próbálják vitatni az állam Postabankkal kapcsolatos korábbi döntéseit.
