BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Diákhitel: nem csönget az APEH

2004. január 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Diákhitel Központnak (DK) a szerződés felmondását kilátásba helyező levelére válaszul mind a 18 diákhitelének visszafizetését eddig meg sem kezdő korábbi hallgató megkezdte a korábban felvett hitelösszeg törlesztését. A fentiek miatt egyelőre tehát a DK-nak nem kell megbízást adnia az APEH-nek a hitelösszeg köztartozások módjára történő beszedésére, bár februárban újabb - egyre bővülő kör számíthat arra, hogy az adóhatóság nyomását is kilátásba helyező levelet postáz számukra a DK. A felmondott hitelek kamatokkal növelt részének beszedését az APEH ingyen végzi a DK javára - tudtuk meg a Diákhitel Központnál. A hitelhez jutó 156 ezer főből 22 ezren kerültek törlesztési szakaszba, ám eddig nagyon jó a visszafizetési arány. A 2002. december 31. előtt a rendszerbe került ügyfeleknek 12 havi tartozás után mondhatja fel a szerződést a DK, míg a hitelszerződést tavaly megkötők esetében a türelmi időszak csak hat hónap. Nekik további kellemetlenséget jelent, hogy a hitel felmondása esetén tartozás egyösszegű esedékessé válása mellett adataikat a bankközi adós-nyilvántartási rendszerbe is továbbítja a DK, amely lényegében lehetetlenné teszi, hogy az érintett fiatal 5 éven belül bármilyen banki kölcsönt kapjon.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet