Bár a 2002. évi adatokhoz képest javulást tapasztaltak a kutatók, a Gfk Piackutató Intézet felmérése szerint a lakosság 55 százaléka továbbra sem rendelkezik semmilyen befektetéssel. A nemzetközi összehasonlításban Magyarország lemaradása jelentős: a párhuzamosan vizsgált 12 nyugat-európai országban a megkérdezettek mindössze 22 százaléka mondta azt, hogy nincs befektetése, míg például Csehországban is 10 százalékkal magasabb a megtakarítók aránya. A hazai megtakarítások döntő részét folyószámlán, illetve rövid bankbetétben őrzik tulajdonosaik. A GfK felmérése szerint a megtakarításaikat életbiztosításban őrzők részaránya 12 százalék körül stabilizálódik. A lakosság megtakarításainak mindössze 4 százaléka van nyugdíjalapokban, a részvénybefektetések mértéke pedig csupán 1 százalék, szemben az EU-tagállamokban mért 7 százalékos aránnyal.
