BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordév a Whirlpoolnál

2003. december 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kimagaslóan jó évet zár idén a Whirlpool Magyarország Kft. A harmadik negyedéves adatok szerint 43 százalékkal, 14 milliárd forintra nőtt az árbevétel 2002 azonos időszakához képest. Az éves forgalom várhatóan 19,5 milliárd forint lesz, ez 30 százalékos növekedést takar. A gyors bővülés oka - Gerő László ügyvezető szerint - elsősorban az új lakások építése, illetve azok átadása. Az idei karácsonyi forgalom annyira erős, hogy nem lehet felállítani a termékek forgalmi rangsorát. A kereskedők mindent eladnak, amit a gyártók szállítanak - mondta az ügyvezető. A társaság az értékesítés növekedésének köszönhetően megtartotta 23 százalékos piaci részesedését a háztartásigép-ágazatban, illetve vezető pozícióját a mosogató- és mosógépszegmensben. Ezt komoly eredménynek tekintik, ugyanis az erős piaci verseny hatására összességében 2 százalékkal csökkentek a háztartási gépek fogyasztói árai. Az európai piacon is jól szerepelt a Whirlpool: 18,7 százalékkal, 704 millió dollárra növelte forgalmát. A nagyvállalat egy 2002-ben támadt piaci rést tudott kihasználni - a csődbe ment Brant-csoport (a Moulinex-csoport tulajdonosa) öt európai gyárát zárta be vagy telepítette új helyekre, elsősorban Törökországba, ami komoly kapacitáshiányt okozott az itteni piacon. A lehetőség nyomán minden eddiginél nagyobb termelékenységet produkáltak a Whirlpool európai gyárai. Mindezek ellenére az általános túlkínálat miatt három európai üzemét volt kénytelen bezárni a társaság.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet