Újabb reklámballon jelent meg a fővárosban a Soroksári út mellett a Millenniumi Városközpontban épülő kulturális tömb és a Duna-Pest rezidenciák közötti még üres telken. Az új reklámtechnológia magyar találmányra alapul - belülről világítják meg a ballon felületét -, amelyet Demján Sándor is felkarolt. A technológia révén a jelenleg is alkalmazott köztéri elektronikus reklámeszközök háttérbe szorulhatnak - vélekednek a gyártók - hiszen a ballonban megjelenő filmek, spotok vagy képek minden irányból láthatóak (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus. 22., 5. oldal). Az eredeti tervekben héliummal töltött eszköz szerepelt és ez a próbarepüléseken jól teljesített, ám a fejlesztő Skyligt International Kft. szerint a hélium miatt rendkívül költségessé vált a technológia. A most felállított ballon vetített reklámfelülete 235 négyzetméter, amelyet a Soroksári útról, a Lágymányosi hídról és a budai rakpartról is látni lehet. Az eszközre hamarosan megérkezik az Egyesült Államokra vonatkozó oltalom is, ezzel 88 országban válik védetté a találmány.
A magyar befektetők által alapított Skylight, amely a találmány tulajdonosa is egyben, a fővárosi ballon felállítását főpróbának szánja, a terveik között egy jövő év eleji Las Vegas-i road show szerepel, amelynek keretében a ballon felhasználási jogát 20 évre szeretnék értékesíteni. Halmi Gergő ügyvezető igazgató szerint azzal, hogy itthon végre sikerült frekventált út mentén felállítani az eszközt, megnőtt az ügynökségek érdeklődése a technológia iránt. Ugyanakkor úgy látja, hogy Nyugaton komolyabb lehetőség mutatkozik az értékesítésre. Szeretnék elérni, hogy bevásárlóközpontok és hipermarketek, illetve kereskedelmi központok használják az új terméket - itthon például tárgyalásokat folytatnak olyan vállalattal, amely több bevásárlóközpontban érdekelt.
