A jövő évi gazdaságpolitika egyik eleme a fogyasztás szűkítése lesz, amely miatt 2004-ben várhatóan nem ismétlődik meg a kiskereskedelmi forgalom 2002-2003-ban tapasztalt növekedési üteme - derült ki Kiss Péter kancelláriaminiszter szavaiból az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) tegnapi konferenciáján. A miniszter kijelentette: mihamarabb szorosabb kapcsolatot szeretne a kereskedelmi szervezettel, leginkább azért, hogy közös nevezőre jussanak a jövő évi gazdaságpolitikát illetően. Házi Zoltán, a OKSZ elnöke előadásában kifejtette, erősebb kereskedelmi lobbit kívánnak kialakítani, ennek érdekében több jól működő termelői érdekvédelmi szervezettel működnek együtt.
