Év végéig, a jövő év elejéig megszülethetnek a szerződések a dél-budai Kopaszi gát mentén húzódó szabadidőközpont beruházásairól, s az önkormányzat reményei szerint 2004-ben már megkezdődhet a terület több tíz milliárdosra tervezett fejlesztésének első építkezése - mondta lapunknak Lakos Imre XI. kerületi alpolgármester, hozzátéve - a gát menti telkeket nagyjából tíz éve szeretnék szabadidőközponttá alakítani.
Az előző önkormányzati ciklusban készült el a terület szabályozási terve (NAPI Gazdaság, 2000. november. 3., 9. oldal), ám akkor nem sikerült szerződést kötni a beruházásokról. A kerület elszántsága már akkor is megvolt a terület fejlesztésére, de a főváros nem igazán állt az ügy mellé. Mostanság azonban az utóbbi is gyors fejlesztést szorgalmaz, hiszen Budapest városfejlesztési tervében célirányként jelölték meg a dél-budai terjeszkedést. Ennek eredményeként a XI. kerületben számtalan lakás épülhet és folyamatos a kereskedelmi és szórakoztatóközpontok fejlesztése is. A legnagyobb lélekszámú kerületbe jelentős tőke áramlik. Egyetlen városrehabilitációs program keretében sem terveztek például annyi új építésű lakást, mint itt - mondta Lakos Imre. A kerületi fejlesztési terv része a Savoya Park is, amelyet Albertfalva csücskében, 13 hektáros területen, 18 milliárd forintból építenének fel. Ennek a teleknek a beépítése nyolc éve húzódik. Az itt épülő bevásárlóközpont sikeréhez elengedhetetlen az infrastruktúra fejlesztése, ennek egy részét közvetlenül a GRC finanszírozza - mondta Alain Danan, a GRC Hungária ügyvezető igazgatója -, a másik része viszont önkormányzati pénzből valósul meg. Az itteni úthálózatot nemcsak a park miatt bővítik, hanem azért is, hogy az albertfalvai terület a főváros déli kapujává váljék - mondta Lakos Imre.
