BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Baumgartnernek még hárommillió dollár hiányzik

A versenyzőt egyre jobban szorítja az idő, a szükséges pénz egy részét ugyanis már decemberben le kellene tenni a Jordan csapatnak.

2003. december 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szükséges összeg 70 százaléka áll Baumgartner Zsolt rendelkezésére ahhoz, hogy a következő szezonban a Jordan istálló pilótájaként szerepelhessen a Forma-1-ben - mondta lapunknak Frank Tamás, Baumgartner menedzsere. Hozzátette, hogy durván 10 millió dollárt kellene összehozni, hogy jó eséllyel induljon Baumgartner az állandó versenyzői állásért. Ráadásul a pénz egy részét még decemberben le kell tenni a csapatnál, hogy tavasszal rajthoz állhasson a versenyző.
Frank több magyar és külföldi tulajdonban lévő céggel folytat tárgyalásokat a hiányzó 3 millió dollárról. Eddig biztosan a Mol Rt., a CIB Bank, valamint az Uniqa Biztosító Rt. szponzorálná Baumgartner Forma-1-es karrierjét. Nemcsak a hazai támogatóknak, de Magyarországnak is jelentős presztízsnövekedést jelentene Baumgartner sikere - mondta Frank. A menedzser olyan cégeknek ajánlaná a szponzorációt, amelyek érdekeltek a kelet-közép-európai régióban. Az esélyeket latolgatva Frank úgy fogalmazott, hogy a konkurens versenyzők sikerében bízó külföldi vállalatok jobban látják a Forma-1-es jelenléttel járó előnyöket.
Úgy tűnik, az osztrák licenccel való indulás lehetősége lekerül a napirendről. A Jaguár csapat ugyanis az osztrák Christian Klient szeretné szerződtetni, aki így a hazai vállalatokat maga mögé tudja állítani, ugyanis ezzel már nem Baumgartner lenne az egyedüli „osztrák” a mezőnyben. A Jordan istállóba jelentkező versenyzők köre mindazonáltal egyre szűkül, jelenleg komoly konkurensnek számít Justin Wilson, Verstappen, Heitfeld és Frentzen.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet