Tegnap avatta 38 ezer négyzetméter alapterületű logisztikai központját a jelenleg 136 diszkont üzletet működtető, német Tengelmann-csoporthoz tartozó Plus Élelmiszer Kft. A teljes beruházás 5,5 milliárd forintba került és másfél év alatt valósult meg.
A Magyarországon nagyjából 12 éve jelen levő diszkonthálózat 2002-es árbevétele – áfával együtt – 74 milliárd forint volt, az idén 88 milliárd forint értékű forgalmat terveznek – mondta Székács Tibor ügyvezető igazgató. A hálózat 2004-ben további 24 egységgel bővül, közülük tizennégyet zöldmezős beruházás keretében építenek, tízet pedig a Spartól vesznek át.
A társaság eddig összesen 30 milliárd forint beruházást hajtott végre, az összeg egyharmadát 2003-ban fordította üzlethálózatának fejlesztésére. A magyar Plus-beruházásokat a Tengelmann a hazai portfóliójának egyszerűsítéséből befolyó pénzekből finanszírozta. A cégcsoporsthoz tartozik a textilkereskedelemben érdekelt KIK, a barkácsáruházakat működtető OBI, valamint a zöldség- és gyümölcskereskedelemmel foglalkozó Interfruct.
