BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Lafarge-leányt vett a Wopfinger

2003. november 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák Schmid ipari holdinghoz tartozó Wopfinger építőanyag-gyártó megvásárolta a francia Lafarge-csoporttól a lábatlani Aragonit mészégetőt. Ez korántsem nevezhető meglepő lépésnek a magyar piacon, hiszen a Wopfinger 2001 tavaszán már magába olvasztotta a Lafarge itthoni készbeton-előállító leányvállalatát (NAPI Gazdaság, 2001. április 9., 5. oldal). A transzportbetonpiaci boom ugyan elmaradt, ám lassú, de stabil növekedés volt érzékelhető a szektorban, most azonban némi visszaesést prognosztizálnak szakmai körökben. Korábban a Wopfinger a zsérei (Zirany) mészmű februári megvételével Szlovákiában már a második legnagyobb mésztermelővé lépett elő.
A 140 ezer tonna kapacitású lábatlani üzem mostantól Calmit Kft. név alatt működik. A Schmid-csoport az újonnan megszerzett egységtől 2003-ra 6 millió euró forgalmat vár. A cég egyébként a betongyártás mellett más építőipari alapanyag-ágazatokban is érdekelt, így vakolatokat és falfestékeket is kínál, amelyekhez ugyancsak szüksége van mészre. A Scmid ipari holding nem utolsósorban a vállalatvásárlásoknak és a szerbiai piacra lépésnek köszönhetően az idén 600 millió eurós forgalmat vár, amely 20 százalékos növekedést jelentene.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet