Szűknek bizonyult a Suzuki 57 ezer négyzetméteres esztergomi gyára, így a cég óriásberuházásba kezdett. Jelenleg naponta 380 autó gördül le a futószalagról, de ez nem elég a kereslet kielégítésére és az új modellek gyors bevezetésére - hangzott el a Suzuki tegnapi tájékoztatóján. A várhatóan 2005-re kész beruházás 60 milliárd forintba kerül és 80 ezer négyzetméterre növeli a gyár területét, lehetővé téve ezzel évente 200 ezerrel több autó gyártását. A vezetőség szerint minden évben elképzelhető új autótípus bevezetése is, jövőre például az Ignis új változatát kezdik gyártani, 2005-ben pedig egy teljesen új autót is bemutatnak.
