BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvanmilliárdért bővít a Suzuki

2003. október 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szűknek bizonyult a Suzuki 57 ezer négyzetméteres esztergomi gyára, így a cég óriásberuházásba kezdett. Jelenleg naponta 380 autó gördül le a futószalagról, de ez nem elég a kereslet kielégítésére és az új modellek gyors bevezetésére - hangzott el a Suzuki tegnapi tájékoztatóján. A várhatóan 2005-re kész beruházás 60 milliárd forintba kerül és 80 ezer négyzetméterre növeli a gyár területét, lehetővé téve ezzel évente 200 ezerrel több autó gyártását. A vezetőség szerint minden évben elképzelhető új autótípus bevezetése is, jövőre például az Ignis új változatát kezdik gyártani, 2005-ben pedig egy teljesen új autót is bemutatnak.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet