Már az Auchan Magyarország Kft. vezetése is fontolgatja egy szupermarket-hálózat kialakítását, ám erről egyelőre nem született döntés - derült ki a cég tegnapi tájékoztatóján. Jean-Paul Filliat ügyvezető igazgató elmondta, továbbra is hipermarketek építését tervezik, 2007-2008-ra nagyjából 18-20 nagy alapterületű egységből álló hálózatot kívánnak kialakítani, és nagyjából 500 milliárd forint forgalmat szeretnének elérni. Szupermarketek építéséről egyelőre nem - folytatta -, legfeljebb meglevő láncok felvásárlásáról lehet szó. A társaság annak idején érdeklődött az eladósorba került Julius Meinl-lánc és a nyáron gazdát cserélt Kaiser's szupermarketek iránt.
A cég idén 165-168 milliárd forint forgalmat remél, jövőre viszont már szeretnék átlépni a 200 milliárdot. Az eredményekről Filliat pontos adatokat nem kívánt közölni, ám azt elárulta, hogy a hálózat egyelőre „viszi a profitot és nem termeli”. Terveik szerint 2007-2009 között válna nyereségessé a magyar leányvállalat. A profit termelésében segítséget nyújthat az Európai Unióhoz történő csatlakozás, ugyanis a magyar leányvállalatra a régióban fontos szerep hárulna, 2008-ra a társaság havi ötmilliárd forint értékű termékkivitelt tervez a környező államok Auchan áruházaiba.
Az idei terveknek megfelelően egyébként november közepén megnyitják az óbudai áruházat, amely körül éles ingatlanvita alakult ki a vállalat és egy befektetői csoport között. Az Auchan annak idején megállapodást kötött a fővárosi önkormányzattal, hogy az áruház mellett utat épít, ám az ehhez szükséges telek magánkézben van (NAPI Gazdaság, 2003. szeptember 10., 4. oldal). A tulajdonosok az Auchan állítása szerint irreálisan magas árat kérnek az ingatlanért.
